Built-In - NEW PRODUCT
| Current rating of appliance | 16A |
| Colour | Black |
| Capacity | 76L |
| Cooking Method | Fan Oven |
| Fuel Type | Electric |
| Timer | Yes |
| Door Type | Conventional |
| Manufacturer Warranty | 2 Year |
| Installation Type - Built In/Built Under | Either |
| EAN | 4002516642565 |
| IAN | H2861B |
| Built in or Freestanding | Built In |
| Main Color | Black with Stainless Steel |
| Energy Rating | A |
| Dimensions Height (mm) | 596 |
| Dimensions Width (mm) | 595 |
| Dimensions Depth (mm) | 569 |
| Main Oven Cleaning Method | Catalytic |
| Short Description | Oven in a mix and match design with networking, PerfectClean and FlexiClip runners. |
| Long Description | Clear text display with rotary controls – EasyControl Plus Particularly easy to clean - PerfectClean finish Network-enabled WiFi appliance – Miele@home Achieve perfect results with ease – automatic pr |
| Weight | 42kg |
| Model Number | H2861B |
| Fuel Type | Electric |
| Wattage | 3500W |
This item will be delivered within 7-10 working days of your order. We offer this service within a 15-mile radius of our Ruislip showroom.
Click here for our delivery terms and conditions.