Unfortunately this particular graded item is no longer available, but you may shop for a brand new model below.
We Match or Beat most other major retailers
Amazon UK: £601.99
Built-In - NEW PRODUCT
| Colour | Black with Graphite-Grey Trim |
| Number of power levels | 5 |
| Installation Type | Built in |
| Manufacturer Warranty | 2 |
| Microwave Distribution | Turntable |
| Type of control | Mechanical |
| Current rating of appliance | 13 |
| EAN | 4242004262305 |
| IAN | HLAWD23G0B |
| Built in or Freestanding | Built-In |
| Dimensions Height (mm) | 382 |
| Dimensions Width (mm) | 594 |
| Dimensions Depth (mm) | 297 |
| Door Type | Side Opening |
| Niche depth | 297 |
| Capacity | 21 |
| Internal Material | Stainless Steel |
| Short Description | N 50, Built-in microwave oven, 60 x 38 cm, Graphite-Grey HLAWD23G0B |
| Long Description | A must for any household - a built-in microwave designed to coordinate with N50 ovens |
| Model Number | HLAWD23G0B |
| Main Color | Graphite Grey |
| Cooking method of the cavity | Microwave |
| Product Family | Built In Microwave |
| Fuel Type | Electric |
| Wattage | 1270W |
| Voltage | 230-240 |
| Weight | 16kg |
This item will be delivered within 7-10 working days of your order. We offer this service within a 15-mile radius of our Ruislip showroom.
Click here for our delivery terms and conditions.