3 Year Guarantee
This product is now Discontinued, and is now no longer available
| Frost Type | Frost Free |
| Manufacturer Warranty | 3 |
| Colour | White |
| Reversable Door | Yes |
| Energy Rating | D |
| Built in or Freestanding | Freestanding |
| Suitable for a Garage/Outbuilding/Conservatory | Yes |
| Model Number | KND23675V |
| Dimensions Height (mm) | 1865 |
| Dimensions Width (mm) | 595 |
| Dimensions Depth (mm) | 663 |
| Long Description | Combining practicality with brilliant features, this fridge freezer from Blomberg is the perfect choice to suit medium to large families. A frost-free model, this appliance automatically prevents ice |
| Short Description | Blomberg KND23675V 59.5cm 60/40 Total No Frost Fridge Freezer - White |
| Capacity (Litres) | 316 |
| Installation Type | Freestanding |
| Required Room Temperature | -15 To 32 °C |