We Match or Beat most other major retailers
FREESTANDING - NEW PRODUCT
| Dimensions Height (mm) | 2035 |
| Dimensions Width (mm) | 595 |
| Dimensions Depth (mm) | 663 |
| Suitable for a Garage/Outbuilding/Conservatory | Yes |
| Short Description | Blomberg KND24075V VitaminCare+ 59.5cm 70/30 Frost Free Fridge Freezer - White |
| Long Description | Discover the Blomberg KND24075V VitaminCare+ Frost Free Fridge Freezer, an essential addition for any modern kitchen. With a spacious total net capacity of 355L, it features a variety of storage optio |
| Model Number | KND24075V |
| Built in or Freestanding | Freestanding |
| Installation Type | Freestanding |
| Reversable Door | Yes |
| Frost Type | Frost Free |
| Manufacturer Warranty | 3 |
| Fridge Capacity (Litres) | 106 |
| Freezer Capacity (Litres) | 249 |
| Colour | White |
| Energy Rating | D |
| Required Room Temperature | -15 To 32 °C |
This item will be delivered within 7-10 working days of your order. We offer this service within a 15-mile radius of our Ruislip showroom.
Click here for our delivery terms and conditions.