This product is now Discontinued, and is now no longer available
| Colour | Black |
| Fuel Type | Electric |
| Main Oven Capacity (Litres) | 71L |
| Small Oven Capacity (Litres) | 34L |
| Small Oven Cleaning Method | Pyrolytic |
| Timer | Yes |
| Manufacturer Warranty | 2 |
| Installation Type - Built In/Built Under | Built-In |
| IAN | MB578G5S6B |
| EAN | 4242003863923 |
| Model Number | MB578G5S6B |
| Product Family | Double Oven |
| Built in or Freestanding | Built in |
| Fuel Type | Electric |
| Voltage | 220-240 |
| Weight | 60.3kg |
| Main Color | Black |
| Main Oven Cleaning Method | Pyrolytic |
| Energy Rating | A |
| Small Oven Energy Rating | B |
| Dimensions Depth (mm) | 550 |
| Dimensions Width (mm) | 594 |
| Electrical connection rating In watts | 6300W |
| Current rating of appliance | 32A |
| Wattage | 6300W |
| Dimensions Height (mm) | 888 |