We Match or Beat most other major retailers
Built-In - NEW PRODUCT
| Weight | 56.6kg |
| Dimensions Height (mm) | 820 |
| Dimensions Width (mm) | 596 |
| Dimensions Depth (mm) | 525 |
| Load capacity: | 8kg |
| EAN | 4242004288145 |
| IAN | V8340X0GB |
| Built in or Freestanding | Built In |
| Main Color | White |
| Water Consumption Per cycle (Eco 40-60) | 48 |
| Capacity | 8Kg |
| Programmes | 5 |
| Energy Rating | E |
| Noise Level (Spin) db | 68 |
This item will be delivered within 7-10 working days of your order. We offer this service within a 15-mile radius of our Ruislip showroom.
Click here for our delivery terms and conditions.