We Match or Beat most other major retailers
AO.com: £699
John Lewis: £699
Marks Electrical: £699
FREESTANDING - NEW PRODUCT
| Colour | White |
| EAN | 4242003975930 |
| IAN | WG46G2Z4GB |
| Built in or Freestanding | Freestanding |
| Manufacturer Warranty | 5 Year |
| Load capacity: | 9kg |
| Dimensions Height (mm) | 845 |
| Dimensions Width (mm) | 598 |
| Dimensions Depth (mm) | 590 |
| Weight | 78.5kg |
| Capacity | 9Kg |
| Spin Speed (rpm) | 1600 |
| Energy Rating | A |
| Noise Level (Spin) db | 74 |
| Noise Level (Wash) db | 52 |
This item will be delivered within 7-10 working days of your order. We offer this service within a 15-mile radius of our Ruislip showroom.
Click here for our delivery terms and conditions.