We Match or Beat most other major retailers
AO.com: £1,099
FREESTANDING - NEW PRODUCT
| EAN | 4242003982211 |
| IAN | WG66B2A1GB |
| Manufacturer Warranty | 5 Year |
| Colour | White |
| Load capacity: | 11kg |
| Dimensions Height (mm) | 845 |
| Dimensions Width (mm) | 598 |
| Dimensions Depth (mm) | 590 |
| Weight | 83.4kg |
| Capacity | 11Kg |
| Spin Speed (rpm) | 1600 |
| Energy Rating | A |
| Noise Level (Spin) db | 72 |
| Noise Level (Wash) db | 52 |
This item will be delivered within 7-10 working days of your order. We offer this service within a 15-mile radius of our Ruislip showroom.
Click here for our delivery terms and conditions.