We Match or Beat most other major retailers
Built-In - NEW PRODUCT
| Dimensions Depth (mm) | 525 |
| Dimensions Width (mm) | 595 |
| Dimensions Height (mm) | 825 |
| Long Description | Our built-in washer-dryer has efficient water saving even for smaller loads thanks to Active Water Plus and it automatically measures the humidity to avoid garments overheating and to save energy with |
| Short Description | Series 4, Washer dryer, 8/5 kg WKD28260GB |
| Model Number | WKD28260GB |
| Main Color | White |
| Built in or Freestanding | Built in |
| Dry Load (Kg) | 8 |
| Wash Load (Kg) | 5 |
| Energy Rating Wash | E |
| Spin Speed (rpm) | 1400 |
| EAN | 4242005535545 |
| IAN | WKD28260GB |
For local customers we offer next-day delivery of in-stock items, pop in your postcode to see when we can get to you, if you are not in our local delivery area palletline will deliver your item.
Click here for our delivery terms and conditions.