We Match or Beat most other major retailers
FREESTANDING - NEW PRODUCT
| Short Description | Zenith ZE501W 50cm Gas Single Oven with Gas Hob - White |
| Long Description | Bake, boil and grill all your favourite foods with the ZE501W from Zenith. Featuring a traditional gas oven, four-burner gas hob and a fixed integral grill, you can cook meals for all the family with |
| Dimensions Height (mm) | 900 |
| Dimensions Width (mm) | 500 |
| Dimensions Depth (mm) | 600 |
| Main Oven Energy Rating | A |
| Weight | 39.3 |
| Main Color | White |
| Fuel Type | Gas |
| Colour | White |
| With Lid | No |
| Number of Cavitys | 1 |
| Main Oven Capacity | 55 Litres |
| Oven Features | Single Oven |
| Timer | No |
| Manufacturer Warranty | 1 |
| IAN | ZE501W |
| EAN | 8690842389078 |
| Model Number | ZE501W |
This item will be delivered within 7-10 working days of your order. We offer this service within a 15-mile radius of our Ruislip showroom.
Click here for our delivery terms and conditions.